TOPIC | my experience from previous unsuccessfull relationships

29. října 2018 v 13:01 | ©posted by; thea |  Topic

Pokud jste si prošli mnohými neúspěšnými vztahy jako já, určitě se vyznat v bodech, které jsem vám vypsala níže. Ano, je to tak. Téma pro dnešní den, budou mé neúspěšné zkušenosti z mých předchozích vztazích. Za tu dobu, kdy jsem byla pořád v nějakém vztahu, jsem si uvědomila, kde ty chyby byly. Doufám, že budete mít takové štěstí a potkáte jednoho dne toho/tu, s kým si doopravdy rozumíte a budete moct s nimi žít šťastně až do smrti.

1. Proč chtít byt s někým, u koho jste úplně na posledním místě?
Odjakživa si sama sobě říkám, že nebudu jako ty ostatní dívky, co jim vadí, že je jejich přítel někde s kamarády, hraje hry nebo je někde dokonce bez vás, aniž by vám to oznámil. Tyto typy dívek, co jsem viděla ve filmech a dokonce i ve skutečnosti, jsem fakt nenáviděla. Vždycky jsem si říkala "no a co, tak je někde s klukama, nemusí být furt s tebou." V mém případě to bylo tak, že se spíš hodně vymlouvali a ani mi nedokázali odpovedet na otázku, když jsem se zeptala. Měla jsem několik vztahů na dálku a komunikace tam, byla naprosto špatná. Snažila jsem se komunikovat a psát každý den, ale místo toho to bylo většinou, že neodpověděli, zobrazili si to a napsali až po týdnu. Vždycky, když se jim zrušili plány s kamarády nebo se doopravdy nudil, byla jsem tu já, která ho zabavila. Nikdy jsem nebyla jejich první možnost, pokaždé se chtěli semnou sejít, jen když se jim zrušili plány s kamarády.
Vždycky jsem si brala volna, když jsem mohla, jenže já nestála u nich dost na tolik, aby si oni udělali volno kvůli mě.

2. Čeho je moc, toho je moc...
Naopak od prvního bodu, nemůžete být spolu zas každý den. Někdo, kdo vás umisťuje na první místo a máte pocit, že vás sleduje, není to zdravé pro vás ani váš vztah. V každém vztahu prospěje "volno". Vídat se třikrát do týdne, je podle mě akorát. Protože, když se vidíte každý den, ztrácí to kouzlo, kdy se těšíte až se znovu uvidíte. Také když se vídáte každý den, pomalu si začnete lézt i na nervy a začne vam pomalu vadit každá maličkost. To jak si už zvyknete se vídat každý den, to už začne být podle mě závislost a berete partnera za samozřejmost.

3. Nikdo mi nerozumí
Je těžké najít člověka, který vám porozumí a který by vám naslouchal. Já jakožto magnet na idioty, jsem takových měla několik. Zaprvé, je těžké se někomu svěřit a říct mu, jak se doopravdy cítíte, když vás neposlouchá a nerozumí. Ignoruje vaše zprávy. Protočí očima a řekne, jak jste dramatická a ať nejste vážná. A víte co? Ať jdou doprdele! Proč se obtěžovat a ztrácet čas s někým, kdo ani nedokáže naslouchat?

4. Vztah na dálku je jen ztráta času
Já si prošla vztahami na dálku už několikrát. Jeden byl z jiného města, který trval se dostat k němu asi dvě až tři hodiny. Jeden byl pracovně v Africe. Jeden bydlel sice cestou půlhodiny, ale měl do toho školu, práci a neustále rušil plány, které jsme si naplánovali. Jeden žil nakonec v Anglii, tak to fungovat nemohlo. Jeden zas bydlel asi cestou hodinu a půl odsud a mohli jsme se vídat jen o víkendy.
Upřímně, dle mých zkušeností, vztahy na dálku jsou pěkná kravina a pouhá ztráta času. S některými to nějakou chvíli fungovalo, ale prostě nemáte na sebe ani čas. Jednu chvíli mám volno on, ale vy ne. V jednu chvíli máte volno vy, ale naopak on ne. A to vás pak donutí se zamyslet, jestli je doopravdy tam nebo tam, začnete mít pochybnosti a nevíte jestli dané osobě věřit, protože jste se vlastně neviděli skoro dva měsíce a komunikace tam vázne. A prostě, když se s nimi snažíte komunikovat a máte o něj starost a oni vas ignorují, nakonec si přijdete jak pí**.
Hodně jsem se dotěchto vztahů vrhala po hlavě a vztahy moc dlouho nevydrželi. Snažila jsem se vždycky jakkoliv komunikovat, brala jsem si volna a stejně mi to bylo k ničemu.

5. Kamarád, který mi řekne, že je do mě nějakou dobu zamilovaný asi po pěti minutách, co jsem se rozešla.
Přátelit se s klukama bylo pro mě vždycky snažší než s dívkami a proto jsem dřív taky věřila tomu, že přátelství mezi klukem a dívkou fungovat může, protože jste na 100% přesvědčeni, že jste jen nejlepší kamarádi.
Jednoho dne, kdy jsem den rozešla s bývalým přítelem, mi na to nejlepší kamarád řekne, že byl celou tu dobu do mě zamilovaný. A mě to dřív nedošlo. Spíš jsem nenechala sama sobě věřit tomu, že někdo další by mohl být do mě zamilovaný. Kamarád mi několikrát říkal ať se rozejdu, že to není ten pravý pro mě. V tuhle chvíli jsem nevěděla, jestli si mám cenit jeho upřímnost, co si myslí anebo to, že by vlastně mohl žárlit. Kamaráda jsem měla ráda, ale hned po pěti minutách, co jsem se rozešla, nebudu hned s někým jiným. Kdyby nějakou dobu počkal, možná jsme mohli být spolu dodnes.

6. Už nikdy neřeknu "miluji tě" jako první...
"Miluji tě a láska" jsou pro mě strašně silná slova. A pokaždé, když jsem řekla, že někoho miluji jako první, nedopadlo to dobře. U jednoho jsem čekala než mi řekne totéž. Čekala jsem dny a měsíce, a nikdy mi to neřekl...
Jsem si jistá, že jsem to řekla jako první třemi osobám a u té druhé si to už ani moc nepamatuji. Ale posledně, kdy jsem někomu řekla, že ho miluji jako první, jeho odpověď mi nakonec sice udělala radost. Řekl mi to samé a byla jsem šťastná. Ale pak ke konci jsem zjistila, že to všechno ,co mi řekl, byla lež. Já se mu svěřila se vším, věděl o mě to nejhorší a to jsem nechtěla, aby věděl. Ale nakonec jsem mu to řekla, a koneckonců zjistila, že měl další dvě jiné. V tu chvíli jsem prostě pocítila zradu a cítila jsem se hloupě. Nakonec jsem měla strach, že to všechno s čím jsem se mu svěřila, může říct komukoliv na potkání. Je to proste ponižující, když oni o vás vědí skoro všechno a vy tu danou osobu sotva poznáte na pohled.

•shrnutí
Posledni bod je shrnutí tohohle článku, neúspěšné vztahy, kterými jsem si prošla. Možná to není úplně všechno, ale jsou to ty nejdůležitější body.
Jako dívce, které chyběla podpora, láska a další blbosti, uvěřila jsem skoro každému blbcovi. Říkali jak jsem krásná,hodná ale ještě prý nebyli připraveni na nějaký vztah. Vždycky jsem k ostatním měla pochopení a koneckonců, většina vztahů byla jen pouhá lež. Za ten rok jsem měla spoustu vztahů a nejsem z toho sama moc nadšená. Každý bývalý přítel byl pro mě něčím výjimečným a snažila se na plných 100%. Ale někdy toho bylo dost a někdy zas málo. Ani jeden ze vztahů, který jsem měla, netrval déle než tři měsíce. Možná jsem náročná a taky asi toho od druhých očekávám moc. A to není dobré. Sama nevim, jaký správný vztah má vypadat, jelikož jsem nevidela žádný funkční a milující vztah. Nikdo mě ani k tomu nevedl, proto je pro mě těžké mluvit o vážných věcech a vyznat někomu své pocity z očí do očí.

Vypsané body výše, jsou pouze vypsaný z mé vlastní zkušenosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romča Romča | Web | 29. října 2018 v 18:34 | Reagovat

Vypsala jsi pěkně body a zase když už je vážný vztah a je člověk s někým delší dobu a bydlí spolu je dobré mít i vyhraněný svůj prostor oba dva a zároveň taky si aspoň jednou do měsíce někam vyjít do kina, restaurace, piknik a tak, aby vztah nebyl už jen takový samozřejmý a byli tam i takto příjemné chvíle..

2 Tereza Outcry Tereza Outcry | Web | 30. října 2018 v 21:47 | Reagovat

Já jsem si prošla několik vztahy. Dlouhodobějšími i kratšími známostmi. Naštěstí jsem nikdy nezažila bolestné odmítnutí. Zažila jsem ale podvod a to 2x. Chorobného lháře (například tvrdil, že se vyboural v autě, které nikdy neměl a tvrdil, že jede na olympiádu!), psychické týrání... Každopádně ani já nebyla bezchybná a dost jsem se z toho poučila. Teď mám přítele téměř dva roky. Skoro rok spolu bydlíme a jsem opravdu moc šťastná a cítím se milovaně. Jsou chvíle, kdy se hádáme a nevíme kudy kam, ale vždycky jsme nakonec našli společnou cestu. Podle mě to o tom je. Tolerovat se, hodně spolu komunikovat, trávit čas spolu, ale dokázat ho trávit vedle sebe odděleně (například teď, kdy tohle píšu, je přítel sice vedle mě, ale dělá si něco na svém PC). To pro mě byl neuvěřitelný problém překousnout. Když jsme spolu začali bydlet, tak jsem byla docela dost špatná z toho, že dělá něco beze mě, ale to bylo asi tím, že jsme si museli zvyknout na to, jak ten druhý chce trávit čas. Třeba já jsem chtěla být hodně s ním (byl to sakra začátek společného života :-D) a on je dost pohodlný a nějak to nezaregistroval. Nakonec jsme našli společnou řeč. On mi vysvětlil, že potřebuje oddech od práce a já jemu, že chci, aby si mě občas všiml. Kompromisy jsou tedy taky důležité. :-)

3 Betty Betty | Web | 31. října 2018 v 11:59 | Reagovat

Skvělý článek.. Já díky bohu třeba vztahy an dálku nidky neprošla... S přítelem jsme skoro pět let. Někdy je víc na zabití, někdy míň, ale stejně jsem za něj ráda. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama